

Napelem cégeknek
2-3 év megtérülési idővel
MI LEHET A MEGOLDÁS AZ EMELKEDŐ ENERGIAÁRAKRA? EGYÉRTELMŰEN A NAPERŐMŰ!
Az elmúlt hónapokban drámai mértékben megemelkedett a földgáz és a villamosenergia díja. Miután a vállalatok – a lakossággal ellentétben – a szabadpiacon szerződnek az energiakereskedőkkel, a cégvezetők körülbelül öt-hétszeres áremelkedésről számoltak be a korábbi évekhez képest. Az energiakereskedők versenyeztetése mellett még egy jó lehetőség van a költségek csökkentésére: a naperőmű-beruházás a vállalkozások számára is megoldást jelent a kihívásra.
2002-es alapításunk óta grafikonon tüntettük fel a villamosenergia aktuális díjait, látható, hogy 2020-tól szembetűnően növekedni kezdett a villamosenergia piaci ára. Nagy valószínűséggel nem számíthatunk az energiaárak csökkenésére, inkább a növekedési ütem lassulását prognosztizálják a szakértők.

A technológia fejlődésének köszönhetően az utóbbi években a napelemek ára drasztikusan lecsökkent.
2002-től a solarpanel árakat és az árváltozás mértékét szintén elhelyeztük egy grafikonon, hogy szemléltessük a változást.

A MEGÚJULÓ ENERGIA REÁLIS ALTERNATÍVÁT JELENT A VÁLLALKOZÁSOKNAK IS
Akár 2-3 év alatt megtérülhet a napelemes beruházás a cégek számára, hálózati visszatáplálással, vagy a nélkül is.
Kevésbé ismert, hogy az áramszolgáltatók üzemi szabályzata szerint van lehetőség a hálózati visszatáplálásra, belterületen 150 kW, külterületen 50 kW teljesítményig, azon cégek számára, amelyek a szolgáltató műszaki feltételeinek megfelelnek.
BővebbenNincs elegendő tőkéje? Segítünk a finanszírozásban!
A villamosenergia árak emelkedése miatt a vállalkozásoknak hatékony alternatívát kell találniuk a költségeik optimalizálására. A napelem rendszerek esetében viszonylag gyors megtérülésről beszélhetünk, azonban mint minden beruházás ez is befektetést igényel. Jó hírünk van! Tervei és napelem rendszere megvalósításához különböző lízing kontrukciókat tudunk ajánlani!
Visszatáplálás védelem
Amennyiben cége nem táplálhat vissza a hálózatba, akkor úgynevezett visszwatt-védelemmel ellátott erőmű építésére még mindig van lehetőség. A benyújtott igénybejelentésre válaszul a visszwatt védelmet az áramszolgáltató írja elő. Két esetben szinte mindig előírják:
- 50 kW teljesítmény alatt akkor, ha középfeszültségen történik a vételezés
- 50 kW teljesítmény felett akkor, ha nincs műszaki lehetőség a termelt energia átvételére, ekkor csak az önfogyasztás fedezésére szolgál az erőmű.
Ismert továbbá, hogy NKME területen, 200 kW AC teljesítmény felett az áramszolgáltató előírhatja telemechanikai védelem kialakítását is, aminek a költsége 5 – 7 millió Ft körüli.

EGYSZERŰBB, MINT GONDOLNÁ!
És mindenben segítjük! Kérjen konzultációt most!
Segítünk az igények felmérésében és a megfelelő méret meghatározásában.
Továbbá szimuláció segítségével mutatjuk be a várható termelési adatokat és az elérhető megtakarítást.
Személyre szabott árajánlatot kérek
A NÖVEKVŐ ENERGIADÍJAK NEHÉZ HELYZETBE HOZZÁK A VEZETŐKET
olyan rezsiköltségek léptek fel, amivel korábban reálisan nem számoltak
az infláció miatt a béremelésre is forrásokat kell elkülöníteni
egyes szektorokban a kereslet folyamatosan csökken, ami a bevétel csökkenéséhez vezet
több szektort érint az alapanyaghiány, ezért hosszú szállítási idők keletkeznek
SZERENCSÉRE VAN MEGOLDÁS! ÍME, A JAVASLATUNK:
Egy napelemes rendszer több szempontból is jó befektetés vállalkozása számára.
Egy lépéssel kiszámíthatóbbá és tervezhetőbbé válik a cég működése:
- csökken a villamosenergia felhasználására fordított összeg
- hosszú távon tervezhetővé válnak az energiaköltségek
- részben függetlenedhet az áramszolgáltatótól
- jelentős lépést tesz a fenntarthatóság irányába
- példát mutat a kollégák számára
- versenyelőnyhöz jut a konkurenciával szemben

EGY SZÁMÍTÁSON KERESZTÜL BEMUTATJUK A NAPERŐMŰ BERUHÁZÁS VÁRHATÓ EREDMÉNYEIT
Építettünk egy 150 kW inverter teljesítménnyel rendelkező, 200 kWp napelemes rendszert
Az erőmű évente legalább 165 MWh villamosenergiát energiát termel
A 150 kW-os naperőmű bekerülési költsége nagyságrendileg 55 – 65 millió Ft + Áfa
Az energiát 200 Ft/kWh díjjal számolva, az erőmű évente legalább 33 millió Ft értékben termel villamosenergiát saját felhasználásra
A megtérülési idő ebben az esetben körülbelül 2 év
Várható működési időtartam legalább 30 év
A PÉLDÁBAN SZEREPLŐ NAPERŐMŰ A JELENLEGI ENERGIAÁRRAL SZÁMOLVA 30 ÉV ALATT KÖZEL 1 MILLIÁRD FT ÉRTÉKŰ VILLAMOSENERGIÁT FOG TERMELNI
(A FENTI PÉLDA NEM MINŐSÜL AJÁNLATNAK.)
Egy 150 kW-os napelemes rendszer fizikai kivitelezésének ideje körülbelül 2-3 hetet vesz igénybe. Igaz, az engedélyeztetési folyamat hosszabb, akár több hónapot is igénybe vehet.
Személyre szabott árajánlatot kérekAZ ALÁBBI FOLYAMATON VEZETJÜK MAJD VÉGIG
- ajánlatkérés
- igényfelmérés, indikatív ajánlat
- helyszíni felmérés, tervezőmérnöki bejárás
- részletes árajánlat
- szerződéskötés, igénybejelentés
-
MGT átvétele Műszaki-gazdasági tájékoztató
-
tervezés, CSD benyújtása CSD=csatlakozási dokumentáció
-
áramszolgáltatói jóváhagyás áramszolgáltatói jóváhagyás, csatlakozási és hálózathasználati szerződéskötés
- kivitelezés
- erőmű-biztonsági mérések, készre jelentés
- csatlakozás és üzembehelyezés
- üzemeltetés (opcionális)
- karbantartás

Pályázatírásban és tartós finanszírozási megoldások kidolgozásában is állunk rendelkezésére. Olyan lízing-konstrukciót is tudunk kínálni, amelynél a törlesztőrészletek nagyjából megegyeznek a korábban fizetett energiaköltségekkel, de 5-6 év múlva, a lízing lejártával saját tulajdonba is veheti az erőművet.
A MEGÚJULÓ ENERGIA TÖBB, MINT EGYSZERŰ ÜZLET: KÜLDETÉS
A több mint két évtizede működő WAGNER SOLAR Hungária Kft. teljes körű szolgáltatást nyújt a naperőművek építésével és üzemeltetésével kapcsolatban. A kezdeti lépések után, 2014 óta intenzíven foglalkozunk háztartási (HMKE) és komplex, ipari méretű naperőművek tervezésével és kivitelezésével. Projektjeinket a kezdetektől az innováció és a fejlesztés ambíciójával valósítottuk meg, számos referenciával és díjjal büszkélkedhetünk. Társaságunk alapelve a zöld szemlélet tudatos alkalmazása.
AMIKOR NAPLEMES KIVITELEZŐT VÁLASZT, ÉVTIZEDEKRE VÁLASZT
Egy naperőmű 30 éven át fogja termelni az energiát cége számára. Nem mindegy, hogy a kivitelezéssel megbízott cég évtizedek múlva is ott lesz-e, hogy választ adjon kérdéseire, bővítse a meglévő rendszerét vagy kijavítsa az esetleg felmerült hibákat.
A Wagner Solar Hungária Kft. megbízható partnerként 2002-től van jelen a piacon. Már a második generáció dolgozik az ügyfelek maximális elégedettségén, tudván, hogy az elégedett vevő visszatér.
-
20+ év csapatmunka és szakmai tapasztalat
-
Megvalósítás rejtett költségek nélkül
-
Terjeskörű kiszolgálás: tervezéstől a kivitelezésig, akár pályázatírással és finanszírozási megoldással
-
Tiszta és gyors kivitelezés, hogy a mindennapi munkát ne akadályozzuk
-
Minőség és megbízhatóság 2002 óta
-
Dedikált kapcsolattartót biztosítunk
-
TERMÉKSKÁLA A KÖLTSÉGHATÉKONYTÓL A PRÉMIUMIG, KÖZVETLENÜL A GYÁRTÓTÓL
-
Kivitelezés után is bármikor fordulhat hozzánk


Az index minket kérdezett
Az indexnek adtunk interjút, amelyben konkrét számítások mellett arról is beszél szakértő kollégánk, hogy mely cégek számára térül meg egy napelemes beruházás akár 2-3 év alatt.
Ismerjen meg bennünket
Feladatunk, hogy új, komplex technológiák elterjesztésével a környezetet kíméljük és ügyfeleink komfortérzetét emeljük, ezáltal segítve ügyfeleink öko-lábnyomának valamint költségeinek csökkentését.
REFERENCIA ÉS TERMÉK VIDEÓK
Összegyűjtöttünk néhány referncia videót, amelyekre büszkék vagyunk és néhány termék videót, amelyek hasznos információkkal szolgálhatnak az Ön projektje szempontjából is.
A Generalinál megvalósított napelem rendszerekkel 150 MWh éves termelést és 61 T CO2 megtakarítást értünk el évente.
További videóink
Cégünk számokban
21 év
TAPASZTALAT
5000
TELEPÍTETT RENDSZER
127,908,000
MEGTERMELT ENERGIA (KWH)
45,047
TONNA CO2 MEGTAKARÍTÁS
4 iroda
ORSZÁGSZERTE
-
Mit jelent a visszwatt védelem?
Nem háztartási méretű napelemes rendszereknél ajánlott, de a legtöbb esetben kötelező kialakítani a visszwatt védelmet. Főleg 50 kW feletti rendszereknél alkalmazzuk. Azt jelenti, hogy a rendszer saját fogyasztásra termel és nem táplál vissza a hálózatba. Az inverter szabályozásával oldható meg, hogy csak annyi energiát termeljen a rendszer, amennyire az adott pillanatban szüksége van a fogyasztónak. Ha nincs fogyasztás, a rendszer egyáltalán nem termel.
Ha a naperőmű nem táplál vissza a villamos hálózatba, nincs szükség engedélyezési eljárásra sem. 150 kW feletti rendszernél már kötelező a visszwatt védelem.
-
Hogyan szabályozható a visszatáplálás a hálózatba?
A visszatáplálást az inverter munkapont eltolásával lehet szabályozni. Sok inverter-szabályozási módszer létezik, de ezek közül a 2 legismertebb a mágneskapcsolós megoldás és az inverterekkel való folyamatos kommunikáció (buszhálózaton).
A mágneskapcsoló az inverter AC oldalára kerül beépítésre. Gyors megoldás, de teljes szabályozás nem érhető el vele. A szabályozás ugyanis az inverter be- vagy kikapcsolásával történik. Lényeges megemlíteni, hogy az inverter visszakapcsolásával a teljes hálózatra kapcsolódás folyamata lezajlik, amely perceket vesz igénybe.
Az inverterekkel való kommunikáció (pl.: egy rs485 buszhálózaton keresztül) lényege, hogy az inverterek összeköttetésben állnak egymással és egy adott utasítással le vagy fel lehet szabályozni azokat. Ennek a kialakítása egyszerűbb, mint a korábban leírt mágneskapcsolós megoldásé. Kevesebb kábelre van szükség és nagyon pontos szabályozást tesz lehetővé. Ennél a megoldásnál nem történik fizikai leválasztás az inverter AC oldalán. A kiépült buszhálózat a visszwatt védelmen kívül alkalmas az inverterek monitorozására is.
-
Mit jelent a hibrid napelemes rendszer?
A hibrid rendszerek a szigetüzemű (hálózattól független, önálló) rendszerekhez hasonlóan működő, de a hálózathoz csatlakoztatott rendszerek. Képesek önálló rendszerként és hálózatra visszatáplálós rendszerként működni. Ez a két lehetőség esetükben működhet külön-külön és egyszerre is.
A megtermelt többletenergia elsősorban az akkumulátorban kerül elraktározásra, majd, ha teljesen feltöltött az akkumulátor, megkezdődik a visszatáplálás a hálózatba. Az akkumulátorban tárolt energia a napelemes termelés szempontjából kedvezőtlen időjárási viszonyok esetén, vagy éjjeli órákban felhasználható, majd az akkumulátor lemerülése után további energiát biztosít az elektromos hálózat.
A „backup” hibrid rendszerek előnye, hogy egy esetleges áramszünet esetén is van áramellátás, azt azonban fontos tudni, hogy ez nem szünetmentesen történik meg. Van egy úgynevezett átkapcsolási idő, melynek ideje körülbelül 1 percet vesz igénybe.
Jelenleg a hibrid rendszerek engedélyezése Magyarországon még nem lehetséges. Hibrid invertert azonban lehet telepíteni és üzemeltetni napjainkban is, hagyományos, hálózatra tápláló inverterként. Bár a hibrid funkció így nem használható, de várható előrelépés a hibridek ügyében. Ez esetben a már meglévő inverterrel, újabb engedélyeztetési procedúra és költségek nélkül működhet a rendszer minden előnyös funkciójával.
-
Miből áll egy hibrid napelemes rendszer?
Legfontosabb alkotóelemei:
- hibrid inverter
- akkumulátor vagy akkumulátorok (energiatárolás)
- áramszünet esetén működésbe lépő biztonsági leválasztó
Jelenleg a hibrid rendszerek engedélyezése Magyarországon még nem lehetséges, a hibrid inverterek csak normál üzemmódban használhatók. Azonban azok a hibrid inverterek, melyek rendelkeznek „backup” kimenettel, egy külön, erre a célra kialakított csatlakozó segítségével áramszünet esetén is biztosítanak áramot korlátozott teljesítményben. Amikor a hálózatban ismét folyik áram, a „backup” csatlakozóban már nem lesz elérhető.
-
Mikor van szükség engedélyeztetésre 500 kW alatti és az feletti rendszerek esetében?
- 50 kW és 150 kW közötti, hálózatba visszatápláló rendszerek feltétele az építési engedély;
- a fenti esetet leszámítva 500 kW alatti rendszerekhez nem szükséges építési engedély;
- 500 kW feletti rendszerhez azonban már kötelező építési engedélyt szerezni.
Abban az esetben sincs szükség építési engedélyre, ha a csatlakozási ponton az összesített kiserőműi csatlakozási teljesítmény nem haladja meg az 50 kVA-t.
Fontos, hogy mentesség esetén is meg kell felelni a műszaki, biztonsági követelményeknek és az építésügyi jogszabályoknak, ideértve a helyi építési szabályzatot és a szabályozási tervet is, illetve az országos településrendezési és építési követelményeket.
-
Hogyan valósul meg az 50-500kW és 500kW feletti napelemes erőművek tervezése és engedélyeztetése?
1. Projektelőkészítés:
- Szükséges földterület (kisebb rendszerek esetén tetőfelület) kijelölése;
- Helyszíni felmérés (környezeti adottságok felmérése);
- Tervek készítése a helyszíni felmérés alapján;
- Földhasználati vagy földterület adás-vételi szerződés szakmai támogatása;
- Csatlakozási igénybejelentés elkészítése;
- MEKH engedélyeztetési eljárás ügyintézése, amennyiben szükséges;
- Üzleti terv készítése a projektfinanszírozáshoz
2. Műszaki tervezés és engedélyeztetés:
- Hálózati csatlakozási tervek elkészítése;
- Engedélyeztetés (MKEH), építési engedélyes tervezés;
- Engedélyeztetés (MKEH), vezetékjogi engedélyes tervezés;
- Építészeti és villamos kiviteli tervek elkészítése;
- A fentiekhez kapcsolódó műszaki ügyintézés, hatósági egyeztetés
-
Hogyan változnak a költségek a napelemes erőművek méretének függvényében?
A napelemes rendszer méretének növekedésével az üzemeltetési és karbantartási költségek arányaiban nézve csökkennek.
-
Mekkora területet igényel egy 500 kW méretű napelem park megvalósítása?
Korábban 260W-os panelekkel számolva közel 2000 db panel kellett egy 500 kW-os rendszerhez, amely körülbelül 1-1,5ha területet foglalt el. A jelenlegi 400W – 500W-os panelekkel ez közel 50%-os panelszámcsökkenést jelent, így arányosan kevesebb helyet is foglal ez a földre telepített rendszer.
-
Szükséges időnként tisztítani a napelemeket napelem park esetén?
Egy ekkora méretű napelemes rendszer esetén a panelek bekoszolódása jelentős mértékű teljesítményromlást tud okozni, ezért érdemes a karbantartással, tisztítással megelőzni azt.
-
Miért előnyös a napelem park gazdaságok számára?
Egy napelempark működése zajmentes és automatizált, valamint károsanyag-kibocsátás nélküli, így az üzemeltetés területe kiváló lehet állatok legeltetésére, méhészkedésre.
-
Milyen hátrányokat érdemes figyelembe venni egy nagyméretű napelemes rendszer esetén?
- kizárólag napközben képes termelésre
- hozama erősen függ az időjárástól
- viszonylag nagy földterületet foglal el