Élelmiszeripari Pályázatok (ÉLIP) 2024
Élelmiszeripari Pályázatok (ÉLIP) 2024
ÉLIP (élelmiszeripari pályázatok) tekintetében az elmúlt években kb. 730 milliárd forint támogatás érkezett, de a 2024-2027-es időszakban is hasonló forrásra lehet számítani.
Ugyan az élelmiszeripari pályázatokkal kapcsolatos felhívások még nem kerültek nyilvánosságra, a korábbi évek alapján feltételezhető, hogy a pályázati kritériumokban nem lesz releváns különbség. Érdemes így a pályázatok tervezésekor korábbi évek pályázati irányelveit és követelményeit alapul venni.
A támogatás célja továbbra is, hogy segítséget nyújtson a mezőgazdasági termelőknek, a mikro- és kisvállalkozásoknak, hogy tevékenységeik gazdaságossá, versenyképessé váljanak.
-
Élelmiszer-feldolgozó üzemek fejlesztése:
- Új eszközök, gépek beszerzése és új technológiai rendszerek kialakítása.
- Anyagmozgatáshoz (üzemen belül), raktározáshoz és csomagoláshoz szükséges új eszközök beszerzése.
- Áruszállításra használható (élelmiszer iparhoz kapcoslódó) szállítójárművek (pl. teherautók és furgonok) beszerzése.
- Épületek, építmények építése, kialakítása, bővítése (feldolgozási tevékenységhez kapcsolódóan).
- Energetikai hatékonyságnövelést nem célzó korszerűsítések és felújítások (pl. üzemek műgyantázása, víz- és szennyvízkezelési fejlesztések)
-
Energiafelhasználás csökkentését célzó korszerűsítések és megújuló energia felhasználására irányuló technológiák
- Termeléshez és/vagy termékek előállítását/feldolgozását szolgáló létesítmények, épületek, technológiák energetikai hatékonyságnövelése (élelmiszeripari és borászati üzemekben).
- Épületek és létesítmények hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteségének csökkentése.
- Fűtési, hűtési és HMV (használati melegvíz) rendszerek korszerűsítése.
- Világítási korszerűsítés.
- Technológiai folyamatok, berendezések energetikai korszerűsítése.
Kik indulhatnak az ÉLIP pályázatokon?
- Magyarországi székhellyel rendelkező vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és magyarországi fiókteleppel rendelkező vállalkozások.
- Vállalkozásméret független (mezőgazdasági őstermelők, az őstermelők családi gazdaságai, a szövetkezetek, a termelői csoportok, a termelői szervezetek és szociális szövetkezetek).
- Annex I. termék feldolgozására kell irányulnia a támogatni kívánt tevékenységnek
- A kérelem benyújtását megelőző utolsó lezárt üzleti évvel kell rendelkezni.
- Borászatok esetén a támogatási kérelemmel érintett tevékenységnek kizárólag az Annex I. (0806 10 90 2204 2209 2307 2308 árucsoportba tartozó) borászati termékek előállítására, kiszerelésére és tárolására kell irányulnia.
Legyen szó napelemről (áramtermelés), energiatárolóról, napkollektorról (melegvíz előállítás, fűtésrásegítés) vagy hőszivattyúról (fűtés-hűtés, melegvíz előállítás), számíthat ránk. Tartsa egy kézben a beruházást, így időt, energiát és pénzt spórolhat!
Érdekel a mezőgazdasági pályázat!
-
Pályázhatnak azok az élelmiszeripari vállalkozások amelyek jelenleg nem tartoznak Annex körbe?
Azok a vállalkozások, amelyek nem tartoznak az Annex I. termékek körébe, tehát nem az Annex I. termékek előállítására irányuló tevékenységeket folytatnak, szintén pályázhatnak majd, de más kritériumok alapján. Ha a tevékenység részben vagy egészben nem az Annex I. termék előállítására irányul, a támogatás a 2014-2020 programozási időszakra vonatkozó uniós versenyjogi értelemben vett állami támogatási szabályok alapján valósítható meg. Ez azt jelenti, hogy a támogatási kategóriák és előírások a 255/2014. (X. 10.) Korm. rendelet szerint határozódnak meg.
-
Milyen támogatási mértékre lehet számítani?
Támogatás intenzitása területi alapon Annex I termék előállítása esetén:
- Közép-Magyarországi Régióban (KMR): Az összes elszámolható költség 40%-a.
- Nem Közép-Magyarországi Régióban: Az összes elszámolható költség 50%-a.
Regionális beruházási támogatás esetén:
- Az Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld és Dél-Dunántúl régiókban: A támogatási intenzitás 50%.
- Közép-Dunántúl Régióban: A támogatási intenzitás 35%.
- Nyugat-Dunántúl Régióban: A támogatási intenzitás 25%.
-
Növelhető a támogatási mérték?
A támogatás mezőgazdasági kisvállalkozások esetén 20 százalékponttal, mezőgazdasági középvállalkozások esetén 10 százalékponttal növelhető, de nem haladhatja meg a Vidékfejlesztési Programban meghatározott maximális támogatási mértéket.
Korábbi ÉLIP pályázatok jellemzői
1.) Élelmiszer-feldolgozó üzemek fejlesztése
- Termeléshez és/vagy élelmiszeripari termékek előállítását/feldolgozását szolgáló tevékenységhez kapcsolódó új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek kialakítása.
- Termeléshez és/vagy élelmiszeripari termékek előállítását/feldolgozását szolgáló tevékenységhez kapcsolódó, üzemen belüli anyagmozgatáshoz és/vagy raktározáshoz és/vagy csomagoláshoz szükséges új eszközök beszerzése.
- Élelmiszeripari tevékenységhez kapcsolódó, áruszállításra használható szállítójárművek (N járműkategória szerint: teherautók és furgonok) beszerzése
2.) Borászati üzemek fejlesztése
- Szőlőfeldolgozáshoz, mustkezeléshez, bor-, pezsgő-, illetve habzó bor készítéséhez, bor-, pezsgő-, illetve habzó bor kezeléséhez, tárolásához, érleléséhez és kiszereléséhez kapcsolódó új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek kialakítása.
- Termeléshez és/vagy borászati termékek előállítását/feldolgozását szolgáló tevékenységhez kapcsolódó, üzemen belüli anyagmozgatáshoz és/vagy raktározáshoz és/vagy csomagoláshoz szükséges új eszközök beszerzése.
- Borászati tevékenységhez kapcsolódó, áruszállításra használható szállítójárművek beszerzése (N járműkategória szerint: teherautók és furgonok)
Korábbi ÉLIP pályázat- értékelési kondíciók
Az ÉLIP pályázatok kiírása – tételesen – táblázatba foglalja a pályázatok tartalmi értékelésének szempontjait. Maximálisan 100 pont érhető el. A pontszámok több mint felét – 55 pontot – az üzleti terv teszi ki. Nem támogathatók azok a kérelmek, amelyek összes pontszáma nem éri el a minimális 40 pontot, továbbá az üzleti terv minőségére 25 pontnál kevesebbet kapott.
- A támogatást igénylőnek minimálisan a projekt összköltségének az igényelt támogatási összeggel csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie. Az önerő saját forrásból és egyéb támogatásból állhat.
- A támogatott projektek esetében mód nyílik előleg igénylésére, ennek maximális mértéke a megítélt beruházási támogatás 50%-a.
- A projekt fizikai megvalósítására a Támogatói Okirat hatályba lépését követő naptól számított 24 hónap áll a nyertes pályázó rendelkezésre.
Miért válasszon minket?
Az elmúlt évek során folyamatosan arra törekedtünk, hogy a piacon fellelhető legújabb technológiájú, minőségi és megbízható termékeket kínáljunk ügyfeleink számára. Hosszú távon tervezünk, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy családunk minden tagja a Wagner Solar Hungária Kft. csapatát erősíti.
- Minőség és megbízhatóság 2002 óta
- Csúcstechnológia 25-30 év garanciával
- Kulcsrakész megoldások: a tervezéstől a kivitelezésig
- Színes termékpaletta, komplex energetikai megoldások
- Elérhető árak, finanszírozási tanácsadás
- Több, mint 5500 telepített rendszer
Cégünk számokban
22 év
TAPASZTALAT
5500
TELEPÍTETT RENDSZER
140,698,000
MEGTERMELT ENERGIA (KWH)
45,047
TONNA CO2 MEGTAKARÍTÁS
3 iroda
ORSZÁGSZERTE